петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Мацари заслужува уште една шанса

macari-500

Последни вести

Екипата на Интер повторно наликува на онаа од минатата сезона, игра променливо и губи натпревари од реално послаби тимови.

Пред почетокот на сезоната Интер сосема солидно пазареше, во споредба со останатите тимови во Серие А. Дојдоа Видиќ, Медел, Освалдо, Додо и Јан М’Вила.

Сепак, и оваа сезона тимот на Валтер Мацари покажа дека е во голема криза, особено по двата убеливи порази од Каљари (4-1) и Фиорентина (3-0). Но, покрај ваквите резултати првиот човек на Интер Ерик Тохир за италијанските медиуми изјави дека Мацари заслужува да му се пружи уште една шанса.

Доколку сака да ја задржи позицијата тренер на Интер, Валтер Мацари на крајот од сезоната ќе мора да обезбеди пласман во Лигата на шампионите. Тоа е условот на Тохир кој му го поставил на стратегот доколку сака соработката да биде продолжена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести