среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Мачадо заработи црвен картон поради срамен потег

Фудбалерот на Динамо Загреб, Пауло Мачадо направи многу некоректен потег при напуштањето на теренот во 65-та минута, покажувајќи им среден прст на домашните навивачи.

Дали оваа гестикулација кон навивачите ќе му биде последениот потег на Мачадо во дресот на Динамо ?

Дали оваа гестикулација кон навивачите ќе му биде последениот потег на Мачадо во дресот на Динамо ?

Поврзани вести

Поради слабата игра, за време на замената Мачадо беше исвиркан од фановите на Динамо, по што играчот со срамна гестикулација неколку пати ги поздрави навивачите.

Овој инцидент беше санкциониран од главниот судија кој му покажа црвен картон на Португалецот, но за среќа на Динамо, измената веќе беше извршена па домашните останаа со сите 11 фудбалери.

Динамо Загреб одигра само 1:1 против Молде во 3-то коло од квалификациите за ЛШ, а според хрватските медиуми голема е веројатноста синоќешниот натпревар да е последен за Мачадо во дресот на хрватскиот шампион.

Се очекува Мачадо да биде ригорозно казнет и од УЕФА и од Динамо.

Најчитани вести