четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мачковшек, Бундало и Миклавчич се селат во Целје

rakomet

Поврзани вести

По објавувањето на информацијата дека белорускиот ракометен шампион Динамо (Минск) прогласи банкрот, почна ловот на квалитетни играчи кои настапуваа во овој тим . Како што стојат работите словенечкото трио Борут Мачковшек, Давид Миклавчич и Урош Бундало е на пат да се врати во Целје Пивоварна Лашко.

Тимот од Целје е во тешка ситуација во домашното првенство, титулата е веќе загубена , но оваа тројка би била од корист во остатокот од сезоната. За нивното преминување во словенечкиот клуб треба само да се средат документите.
Борут ќе се врати во клубот за која настапуваше минатото лето, потоа беше продаден на Хановер, од каде на полусезона замина во Минск.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести