сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Мадона се разголи на доделувањето на Греми наградите

madona_naslll

Последни вести

Поп кралицата Мадона е позната по своето ексцентрично однесување на црвениот килим, а ниту овогодинешното доделување на Греми наградите не помина без изненадувања.

Мадона успеа целосно да го сврти вниманието на присутните врз себе, благодарение на фустанот инспириран од матадорска облека кој е дизајниран од модната куќа Живанши.

madona_1

Пејачката на доделувањето на наградите во Лос Анџелес се појави заедно со Ди Џеј Дипло и раперот Нас, со кои соработуваше за нејзиниот последен албум Rebel Heart.

madona_2

На црвениот килим таа неможеше да се воздржи, го крена здолништето и покажа многу повеќе отколку што требаше.

madona_4

Во рамки на доделувањето на наградите, таа се појави на сцената и ја изведе нејзината најнова песна Living for Love, а овој пат уште еднаш ја смени облеката.

Во рамки на целата вечер таа се држеше до тематиката за Матадорите. Втората креација беше малку повеќе „покриена“, благодарение на палтото, но не помина долго пред да го соблече.

фото: dailymail.co.uk

Најчитани вести