петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Маџир Маало утре без вода

bez-voda

Последни вести

По известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација, Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје ги известува граѓаните дека утре (07.07.2016г.) поради изведување на водоводен приклучок од Ф-150 мм на ул. Кеј 13-ти  Ноември бр. 76 ,  прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците населба Маџар Маало  од 8 до 15 часот.

 

Најчитани вести