понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Маестро Федерер со нов потег за тениските учебници

federer

Поврзани вести

Егзибиционите мечеви секогаш се шанса за забава, атракција, но и место каде може да се види мајсторија повеќе.

Ништо различно не е ниту во Њу Делхи, каде се игра тениската Премиер лига, а најубавиот потег се случи токму на последниот натпревар, на кој силите ги одмерија Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер.

При еден обид за лоб удар од страна на Ѓоковиќ, Федерер со маестрален удар уште еднаш покажа зошто е вбројуван меѓу најдобрите тенисери на сите времиња.

Најчитани вести