сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Магдинчев ги одбра ракометарките за натпреварот против Италија

rakometarki-500

Последни вести

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Ристо Магдинчев, го објави списокот на ракометарки што се повикани на завршните подготовки за двомечот со Италија за квалификациите за СП 2015 година.

На списокот на селекторот Магдинчев се најдоа:

Голмани: Наташа Антиќ, Драгана Петковска и Ивана Зафирова.

Крила: Јована Саздовска, Драгица Митрова, Симона Николовска, Сара Ристовска.

Бекови: Дајана Јовановска, Теа Керамитчиева, Андреа Белеска, Габриела Величковска, Ивана Саздовски, Душица Ѓорѓиевска, Зорица Десподовска, Симона Гроздановска, Марија Штериова и Елена Ѓорѓиевска.

Пикери: Робертина Мечевска и Ленче Илкова.

Резерви: Елена Ливриниќ и Маја Ивановска.

Првиот натпревар Македонија го игра во Скопје, на 9 октомври во СРЦ „Кале“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести