недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Магла и сонце денеска, температурите до 13-от степен

Сончево, но магловито време денеска.

magla i sonce

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, со појава на магла особено во утринските часови.

Температурите ќе се движат од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осум степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести