Македонија

Магла и сонце денеска, температурите до 13-от степен

Магла и сонце денеска, температурите до 13-от степен

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, со појава на магла особено во утринските часови.

Температурите ќе се движат од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до осум степени.