недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Магла и влажни коловози го отежнуваат сообраќајот

amsm

Поврзани вести

Возете внимателно бидејќи магла со видливост до 100 метри има на патниот правец Тетово-Попова Шапка и Стража.

Во периодот од седум до 19 часот, поради загаденоста на воздухот во Скопје има забрана на движење на камиони и промена во режимот на движење, односно истите се пренасочуваат по обиколницата.

Сообраќајот на сите патишта нив Македонија се одвива без забрани, претежно по влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка кој не преставува проблем за нормално одвивање на собраќајот. Поради ниските температури можна е појава на голомразица на некои повисоки планински и осојничави места.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести