среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Магла на Плетвар, одрони во клисурите и усеците

magla

Последни вести

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози. Магла со видливост од 100м има на планински превој Плетвар.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

АМСМ на учесниците во сообраќајот им препорачува внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Најчитани вести