недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 34

Магла на повеќе патни правци

MAGLA

Поврзани вести

Појава на магла со видливост од 50-100 м. има на патните правци Тетово-Скопје, Скопје- Велес, Неготино-Д.Капија, Берово-Делчево и во Сарамзалино, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на сите останати државни патишта се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози.

Најчитани вести