среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Магла на Стража и Ѓавато

magla-avtopat

Последни вести

Поради магла намалена видливост до 100 метри има на планинските превои Стража и Ѓавато, информира Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите патишта сообраќајот се одвива без забрани по наместа влажни коловози.

Надвор од градските средини сообраќајот е умерен, а на граничните премин нема подолготрајни задржувања.

Најчитани вести