вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Магла на Стража, Крушево и Плетвар

магла-1-

Последни вести

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива по наместа влажни коловози.

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Дерми Капија – Удово и Катланово-Велес.

Магла со видливост до 100 метри се бележи на Стража, Крушево, Буково, Плетвар и Павлешенци.

Најчитани вести