недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Маглата и утрово го отежнува авио сообраќајот

Сите планирани полетувања и слетувања се откажани или пренасочени кон најблиските аеродроми.

magla-aerodrom

Поврзани вести

Скопскиот аеродром „Александар Велики“ е затворен поради густата магла која што го отежнува авиосообраќајот.

Утрово сите планирани слетувања и полетувања на аеродромот во Скопје се откажани или се пренасочени на аеродромите во Приштина, Софија и во Белград.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести