понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Маглата и вечерва го попречува сообраќајот на скопскиот аеродром

magla-aerodrom

Поврзани вести

Густата магла и вечерва го попречува сообраќајот на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје, па поради тоа не се реализирани неколку полетувања и слетувања за Истанбул, Хамбург и Мулхаус.

Доколку имате потреба од информации за евентуалното откажување на летовите во и од скопскиот аеродром, во реално време може да ги добиете на официјалната Интернет страница на аеродромот во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести