среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Маглата не го попречи авиосообраќајот

aerodrom

Поврзани вести

Од Аеродромот Александар Велики утрово се реализирани сите планирани полетувања.

Од скопскиот аеродром очекуваат застој да нема во авиосообраќајот бидејќи според најавите од Управата за хидрометеоролошки работи маглата треба да се расчисти по девет часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести