четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Маглата повторно ги „приземји“ авионите на скопскиот аеродром

Густата магла повторно го отежнува авио сообраќајот

magla-aerodrom

Поврзани вести

Поради маглата утрово се откажани летовите од и за Истанбул на скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Според информациите на официјалната веб- страница, полетувањата се реализирани до шест часот утрово.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести