среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Маглата повторно прави проблеми на „Александар Велики“

Шест летови се откажани утрово поради густата магла во Петровец која што го отежнува авиосообраќајот

magla-aerodrom

Поврзани вести

Шест летови утрово се откажани поради густата магла на аеродромот „Александар Велики“  во Скопје.

Според информациите на официјалната страна на аеродромот, утрово се откажани три слетувања и три полетувања, додека два лета доцнат.

Откажани се две полетувања кон Цирих и едно кон Истанбул, бидејќи претходно авионите кои доаѓаа од овие дестинации не пристигнаа на аеродромот во Скопје поради лошите временски услови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести