петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Маглата спречи слетувања и полетувања на скопскиот аеродром

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Последни вести

Предвидени слетувања и полетувања од и кон Виена ноќеска биле откажани на асеродромот Александар Велики во Скопје поради магла.

Според информативниот систем на официјалната веб страница на аеродромот „Александар Велики“ останатите летови на скопскиот аеродром од изутрината се реализираат.

Најчитани вести