сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Махмудов: Сакам кажам – незнам речам

mahmudov

Поврзани вести

Македонскиот фудбалер Денис Махмудов стана интернет хит со неговата изјава за бугарските медиуми.

Македонскиот фудбалер Денис Махмудов требаше да потпише двегодишен договор со бугарскиот тим Левски. Тој пристигна во Софија, одработи и тренинг со овој тим, но сепак двете страни не успеаја да најдат заеднички јазик.

Бугарските медиуми пишуваат дека проблемот е во Левски, односно во нивната лоша финансиска состојба.

Сепак, она што ќе остане запаметено е изјавата на македонскиот фудбалер за бугарските медиуми веднаш откако пристигна во Софија.

Од целата изјава единствено што може да се заклучи е дека Махмудов сака да игра за Левски и сака да постигнува многу голови.

Инаку, Махмудов е роден во Велес, а целата своја досегашна кариера ја мина во Холандија, во тимовите на АГОВ Апелдорн, Везеп, Ексцелзиор, Цволе и Спарта Ротердам.

Најчитани вести