среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Maj полн со празници- следуваат дури 3 неработни денови

Вториот ден на Велигден, кој според православниот календар е утре, е неработен за сите граѓани на Република Македонија.

132593697

Поврзани вести

Во текот на мај следуваат уште три државни празници, кои согласно Законот за празници се неработни денови.

1 Мај (понеделник), Ден на Трудот

24 Мај (среда), „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители

27 мај (сабота), првиот ден на Рамазан Бајрам

Најчитани вести