среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

М-р Маја Парнарџиева Змејкова го претстави македонското здравство

Директорката на ФЗОМ, м-р Маја Парнарџиева-Змејкова го претстави македонскиот здравствен модел и успешните резултати од реформите во здравството на XIX-та Меѓународна летна школа за менаџмент на институции кои обезбедуваат здравствени услуги во организација на Европскиот центар за мир и развој (ECPD) при Универзитетот на ОН.

20140625_100644

Последни вести

Директорката на ФЗОМ, м-р Маја Парнарџиева-Змејкова го претстави македонскиот здравствен модел и успешните резултати од реформите во здравството на  XIX-та Меѓународна летна школа за менаџмент на институции кои обезбедуваат здравствени услуги во организација на Европскиот центар за мир и развој (ECPD)  при Универзитетот на ОН.

20140625_114658    20140625_114735

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести