понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Мајами и Сан Антонио во финале

Тимовите на Мајами и Сан Антонио се пласираа во финалето на Источната односно Западната конференција откако славеа во петтиот полуфинален дуел против Бруклин односно Портланд, за вкупни победи од 4-1.

LeBron James

Поврзани вести

Тимовите на Мајами и Сан Антонио се пласираа во финалето на Источната односно Западната конференција откако славеа во петтите полуфинални дуели против Бруклин односно Портланд, за вкупни победи од 4-1.

Мајами со пресврт стигна до триумф од 96:94 против Бруклин со 4:1 во победи се пласира во финалето. Леброн Џејмс ги предводеше “жешките” до победата со 29 поени и девет скока, додека Двејн Вејд имаше 28 поени. Кај Бруклин Џо Џонсон реализираше 34 поени кои не му помогнаа на неговиот тим да се извлече од поразот.

Сан Антонио убедливо го совлада Портланд со 104:82 и исто така со 4:1 во победи и се пласираше во финалето.
Грин и Ленард постигнаа по 22 поени, Милс имаше 18, а Тим Данкан мечот го заврши со 16 поени. Во тимот на Портланд најефикасен беше Ламаркус Олдриџ со 21 поени.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести