сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Мајами ја торпедираше Оклахома Сити

LeBron James, Serge Ibaka

Поврзани вести

Само три натпревари се одиграа во ноќта меѓу четврток и петок во НБА лига, а дуелот кој  што привлече најголемо внимание беше меѓу Оклахома Сити и Мајами.

Мајами славеше со 103:81, а очекувано најзаслужен за победата беше Леброн Џејмс со 33 поени. Но, кралот во последната четвртина по сударот со Ибака, мораше да го напушти теренот со крвав нос.

Голем придонес за победата на жешките на овој натпревар дадоа и Крис Бош и Двејн Вејд, кои постигнаа по 24 поени. Ова воедно беше 39 . победа за Мајами на гостински терен.

Резултати: Милвоки – Денвер 90:101, Голден Стејт – Хјустон 102:99.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести