недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мајами поразен од Чикаго, Индијана од Далас

leb

Поврзани вести

Трите тима кои се на врвот во двете конференции во НБА лига, ноќеска претрпеа порази. Индијана откако обезбеди пласман во плејофот има серија од четири порази , овој пат беше совладана од Далас со 105:94

Нејзиниот кикс не го искористи Мајами , кој по продолжение беше поразен од Чикаго со 95:88 , додека Оклахома Сити загуби од Лос Анџелес Лејкерс со 114:110

Резултати: Чикаго – Мајами 95:88, ЛА. Лејкерс – Оклахома Сити 114:110, Њу Орлеанс – Денвер 111:107, Бостон – Детроит 118:111, Бруклин – Сакараменто 104:89, Хјустон – Портланд 118:113, Минесота – Торонто 104:111, Далас – Индијана 105:94, Голден Стејт -Феникс 113:107

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести