понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мајк Д”Антони повеќе не е тренерна Лос Анџелес Лејкерс

index (1)

Последни вести

Тренерот на Лос Анџелес Лејкерс во НБА лига МајкД” поднесе оставка покрај тоа што имаше договор со “езерџиите”уште една година. Тој бараше од челниците на клубот да му дадат дополнителни гаранции за иднината, односно продолжување на соработката и во сезоната 2015/2016.

Но, управата на Лејкерси не можеше тоа да му го гарантира, посебно не по скорот од 67 победи и 87 порази од моментот кога го налседи Мајк Браун на клупата.

„Стигнавме до непремостливи препреки и Мајк повеќе нема да биде тренер на Лејкерси“ , истакна агентот на Д”Антони, Ворен Легари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести