Магазин

Мајк Тајсон сними дует со Мадона

Мајк Тајсон сними дует со Мадона

Поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон (48) отксри дека заедно со Мадона ја отепал песната „Iconic“ која ќе се најде на нејзиниот нов албум „Rebel heart“ кој треба да излезе на 9-ти март.

– Ако те повика Мадона и ти каже да одиш, ти одиш. Не знаев што ќе правам во студиото, мислев дека малку ќе се дружам со неа. Таму беше нејзиниот продуцент, а јас незнаев дали таа сака да разговараме или да рапувам. Затоа само влегов и почнав да говорам. Говорев за својот живот и за нештата што ги доживеав. Кажав некои навистина луди нешта. Беше навистина напнато, вели Тајсон за магазинот „Ролингстоун“.

ФОТО: AP