четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Жена и двајца студенти прегазени кај „Бисер“ во Аеродром

Тие биле прегазени од автомобил, но засега за несреќата нема официјална потврда од полицијата.

10276352867865099906023748257165n

Поврзани вести

Жена и двајца студенти, синоќа околу 22 часот се повредени во тешка сообраќајна незгода што се случила  пред трговскиот центар „Бисер“ во скопската населба Аеродром.

Тие биле прегазени од автомобил, но за среќа поминале без сериозни повреди.  Жената била со посекотини на устата, но по укажаната медицинска помош била пуштена  дома. Исто така и двајцата студенти кои имале полесни повреди, биле хоспитализирани во Градската болница „8 Септември“, но, уште вечерта биле пуштени на домашно лекување.

Засега за несреќата нема потврда од полицијата.

97d02ce0bae5f1ef214dbd797ddf24855ab562ee5c0bf54c121816a88f962ff4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести