вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мајка и ќерка загинаа во сообраќајка на патот Ресен-Битола

soobrakajka

Поврзани вести

На патниот правец Битола-Ресен спроти село Братиндол вчера се случила тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија четириесет и петгодишната Сузана К. и шестгодишната Емануела К, а потешко е повредена шестнаесетгодишната И.К.

Несреќата се случила меѓу „тико“, кое го управувала Сузана и „форд ескорд“, управуван од четириесет и четиригодишен битолчанец.

Сузана починала на лице место, а повредените бил веднаш пренесени во Клиничката болница Битола каде малечката Емануела им подлегнала на повредите.

.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести