вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Мајка и ќерка повредени во пожар во Карпош 4

Една од жените е во потешка состојба поради вдишување на чад

pozarnikari

Поврзани вести

Мајка и ќерка се повредени во пожар што избил вечерва во стан во скопската населба Карпош 4.

Пожарот избил во стан од зградата број 4 на улицата Волгоградска при што две жени се повредени. Една од жените е во потешка состојба поради вдишување на чад.

Во гаснењето на пожарот, според информациите од скопската противпожарна бригада, учествувале две противпожарни возила. Причините за пожарот не се познати, но најверојатно настанал поради дотраената електрична инсталација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести