петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Мајка и ќерка загинаа, три други лица повредени во сообраќајка кај Битола

Две возила се судриле на патот Битола - Ресен во близина на бензинската пумпа на Лукоил

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Мајка и нејзината шестгодишна ќерка загинаа во тешка сообраќајна несреќа што денеска попладне се случи на регионалниот пат Битола – Ресен во близина на бензинската пумпа на Лукоил.

Според првичните информации, несреќата се случила околу 13,10 часот кога дошло со директен судир меѓу два автомобили „форд ескорт“ со битолски и „тико“ со охридски таблички, што го управувала загинатата жена.

На местото на несреќата поради здобиените повреди починала мајката, додека девојчето починало во болница. Во возилото се наоѓало уште едно девојче, ќерка на загинатата жена, која во овој момент, како што јавува битолската ТВ ТЕРА, се наоѓа на одделението за интензивна нега во болницата во Битола.

Жртвите како што се дознава се од ресенскиот крај. Во другото возило повредени се две лица, но поминале со полесни повреди. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести