недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мајка и син загинаа во сообраќајка

Во тешка сообраќајна несреќа што ноќеска околу 21.30 часот се случи на Ибарската магистрала, загинаа мајка и син, а две лица се тешко повредени. До несреќата дошло кога директно се судриле камион и автомобил

soobrakajka_opsto_3

Последни вести

Во тешка сообраќајна несреќа што ноќеска околу 21.30 часот се случи на Ибарската магистрала, загинаа мајка и син, а две лица се тешко повредени. До несреќата дошло кога директно се судриле камион и автомобил, пренесоа медиумите.

Повредените, маж и петгодишно дете со Итна помош се префрлени во Ургентниот центар каде во тек е дијагностика.

Автомобили и автобуси на Ибарската магистала, стојат во колона долга околу 5 километри поради оваа несреќа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести