четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мајка сатанист му ги ископала очите на синот

1324200-ceca

Последни вести

Петгодишно дете стана жртва на растроено семејство откако неговата мајка, татко, двајца вујковци, бабата и дедото, му ги ископале очите поради бизарни ритуали.

Сиромашна област близу Мексико Сити стана сцена на ужасно злосторство кога мајката Марија Дел Кармен Гарсија Риос (28), заедно со сестрата, двајцата браќа и родителите му ги ископале очите на синот.

Шестмината возрасни танцувале и повикувале ѓаволи, а потоа дошол ред да ги затворат очите во текот на ритуалот. Бидејќи преплашениот Фернандо одбил да ги затвори очите, мајката и нејзината сестра го зграпчиле и му ги ископале двете очи.

Сите членови на семејството се осудени на триесет години затвор.

Соседот Хоакин Аргуелор изјавил дека бил убеден дека соседите се религиозни, а не сатанисти.

„Слушнавме врескање и тропавме на вратата но никој не отвораше. Тогаш помина полициска патрола, а една од жените која седеше со нас потрча да ја викне. полицијата ја разби вратата и влезе“, вели соседот.

Полицаецот Бенет Куријел рекол дека внатре затекле хорор сцена.

Оскудно облечени сатанисти биле покрај момчето облеано со крв. Мајката веднаш признала се.

Државата му платила на момчето вградување на стаклени очи, кои ќе мора да се менуваат како што ќе расте.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести