четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 7

Мајката на синот кој пукаше во лекарот боледувала од малигна болест

klinika

Поврзани вести

Пацинетката која утрово почина во скопскиот Клинички центар Мајка Тереза боледувала од тешка малигна болест во напредна фаза.

Болеста се комплицирала и во нејзиното тело почнале да се формираат гнојни кеси, дознава Максим од болнички извори.

Нејзината состојба била исклучително тешка. Откако лекарите не можеле да сторат ништо за да и го спасат животот, пациентката починала. Нејзиниот син тогаш земал пиштол и почнал да пука во лекарот.

 

Најчитани вести