вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Мајката на загинатата Анастасија сакала да се фрли од тераса

devojka-1-500

Поврзани вести

Спречена нова трагедија во семејството Стајиќ. Мајката на шестнаесетгодишната Анастасија, која заедно со нејзините двајца пријатели загина во БМВ-то кое летна во водите на Дунав, сакала да се фрли од тераса кога разбрала дека нејзината ќерка е мртва, пренесуваат српските медиуми.

– Беше страшно и потресно, плачеше и ја довикуваше ќерка си, велејќи дека таа била се` на светот за неа. Се залета да скокне но за среќа нејзините роднини кои беа покрај неа реагираа брзо и ја спречија, изјавил извор близок до семесјтвото Стајиќ.

Тој додал дека се уште не се знае кога Анастасија ќе биде погребана и дека целото семесјтво е скршено од болка и нема сила да зборува за трагедијата.

Инаку, Анастасија настрада во саботата околу 3:40 часот наутро заедно со своите пријатели 18-годишниот Немања Антиќ и 20-годишниот Милош Јанковиќ. Истрагата потврди дека Душан Јовановиќ кој управувал со возилото за време на несреќата имал над еден проомил алкохол во крвта и дека воопшто не кочел пред  БМВ-то да излета од патот.

 

 

Најчитани вести