понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Мајкл Фелпс му се враќа на пливањето

felps

Поврзани вести

Американскиот пливач Мајкл Фелпс, му се враќа на пливањето, соопшти неговиот тренер Боб Бауман.

„Тој е во одлична физичка состојба. Ако во наредните два месеци исплива добра трка, тогаш ќе биде подготвен и да настапи на шампионатот во Ирвајн. Но, ниту тоа не му е потребно за да се вклучи напорно во програмата за настап на Олимписките Игри во Рио де Жанеиро во 2016 година“, изјави Бауман.

Фелпс има освоено 22 олимписки медали, од кои 18 златни .Тој пред две години по завршување на ЛОИ во Лондон најави дека и’ става крај на кариерата, исполнета со неверојатни успеси и соборени многу светски рекорди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести