петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мајли Сајрус и синот на Шварценегер ќе се венчаат

sajruspatrik1

Последни вести

Музичката ѕвезда Мајли Сајру настојува по секоја цена да ја импресионира мајката на своето момче Патрик, Марија Шрајвер.

22-годишната Мајли и 21 -годишниот Патрик Шварценегер се лудо вљубени еден во друг и на своите пријатели веќе очнале да им кажуваат дека еден ден планираат да се венчаат.

Мајли во јавноста е позната по своето провокативно однесување и разголување, но се обидува на секој начин да ја импресионира поранешната сопруга на актерот Арнолд Шварценегер, и со неа да ги изглади односите.

58-годишната Марија му се заканила на својот син Патрик дека ќе остане без 30 милиони од семејното наследство доколку не ја прекине врската со пејачката, а на неа и рекол да си ги „стави парите“ каде што сака. Двојката е во врска пет месеци.

sajruspatrik3

Најчитани вести