петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Македонци ограбени во Грција додека спиеле

calls-burglar-help-911.n

Поврзани вести

Македонци ограбени додека спиеле во Торони, Грција.Настанот се случил на втората ноќ од престојот во туристичкото место на вториот крак.

– Бевме сместени во студио и додека спиевме, во 3:30, некој ни провали во собата. Јас одеднаш се разбудив и видов силуета од човек пред креветот како бара нешто во натказната. Собата беше многу мала и тој стоеше веднаш до креветот. Имаше многу мала светлина од надвор и видов дека човекот е висок црнец со подолга коса. Почнав силно да викам и го разбудив мојот дечко кој спиеше до мене. Тој веднаш скокна од кревет и почна да вика на цел глас. Ограбувачот почна да бега и прескокна многу висок ѕид и го снема во темнината. Толку бевме исплашени што има човек во собата и не знаеме што сака да ни направи што не ни помисливме дека нè ограбува.

Парот, кој замоли да остане анонимен, раскажува дека предметите што провалникот се обидел да ги украде ги фрлил, најверојатно за полесно да избега. Сите соседи се вознемириле од викањето, а сопственикот викнал полиција која не била многу заинтересирана.

Целиот текст прочитајте го на ЕКОНОМСКИ

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести