вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 31

Македонци уапсени во Грција поради шверц на цигари

cigari-11-

Последни вести

Двајца Македонци уапсени во Грција поради шверц на цигари.

Тие сакале да прошверцуваат 1.000 кутии цигари, кои биле скриени во специјални прегради на нивниот автомобил.

Цигарите биле произведени во Македонија, а нивната вредност на илегалниот пазар во Грција се проценува на неколку илјади евра.

Уапсените се однесени пред јавен обвинител на областа Кукуш да дадат свој исказ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести