вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Македонците од дијаспората ќе гласаат на 12 април

Право на глас ќе имаат 68.000 Македонци кои живеат во странство.

lokalni-izbori

Поврзани вести

На претседателските избори кои ќе се одржат во април оваа година, право на глас имаат и Македонските државјани од дијаспората.

Тие ќе гласаат на 12-ти април односно еден ден пред одржувањето на претседателските избори во Македонија.

На претседателските избори право на глас ќе имаат 68.000 Македонци кои живеат во странство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести