среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Македонец фатен со 29 килограми марихуана во Србија

Осомничениот, на излезот од Србија кон Хрватска се обидел да ја прошверцува дрогата која била спакувана во 60 пакети и ставена во специјално направен бункер во возило со македонски таблички.

marihuana

Последни вести

Македонец кој се обидел да прошверцува 29 килограми марихуана во Србија, е уапсен на граничниот премин Батровци.

Осомничениот, на излезот од Србија кон Хрватска се обидел да ја прошверцува дрогата која била спакувана во 60 пакети и ставена во специјално направен бункер во возило со македонски таблички.

Од српското МВР информираат дека, во соработка со македонските колеги е пресечен уште еден канал на криумчарење со дрога.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести