среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонец фатен со 4 килограми хероин на преминот Прешево

dwqoidowqefopwepoger

Последни вести

На граничниот премин Прешево денеска е спречен обид на криумчарење повеќе од четири килограми дрога за која постои сомнение дека е хероин, пишува Прес24.

Во заедничка акција цариниците и полицајците на тој премин бил откриен 38-годишниот Македонец, кој патувал од Македонија до Западна Европа и се обидел да криумчари дрога, пишуваат срспките медиуми.

Дрогата била скриена под седиштата од автомобилот.

Најчитани вести