недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Македонец исчезна во Мелбурн

1missingteen

Поврзани вести

Вчера вечерта околу 21 часот во северните предградија во Мелбурн во населбата Резерво исчезна 19 годишниот Петар Чагорски. Родителите на Петар се загрижени поради тоа што момчето има аутизам.

Полицијата и денес продолжи во потрага по овој тинајџер кој исчезна вчера во Резерво.

Во потрагата се вклучија и специјалните единици од Викториската држава и се фокусирани околу месноста каде се наоѓа стадионот на Престон Македонија на Broadhurst Avenue, Reservoir.

Петар ја избричил главата, има една обетка на едното уво и е висок 173 см.

Се верува дека Петар не поседува мобилен телефон, карта за патување за воз и паричник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести