сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонец меѓу четирите најдобри на австралиско танцувачко шоу

Michael+Dameski+Billy+Elliot+Musical+Media+E_uTVh2drftl

Последни вести

Осумнаесетгодишниот Мајкл Дамески кој живее во Австралија со својот танц ги воодушеви публиката и жирито во шоуто „Мислиш дека знаеш да играш“.

Неговата точка веќе стана вистински хит во Австралија. Дамески влезе меѓу четворицата најдобри во ова шоу кои ќе се натпреваруваат за наградата од 100 илјади долари.

Освен паричната награда ова шоу обезбедува и можност за 12 месечна работа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести