петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Македонец меѓу “гаучосите” на Копокабана

Makedonec na kopokabana

Последни вести

Славјето на аргентинските навивачи поради пласманот на нивната репрезентација во финалето на Светското првенство во Бразил, беше надополнето и со прекуокеанска, односно македонска поддршка. Нашиот страствен навивач кој заедно со “гаучосите” слави на Копокабана можете да го погледнете на 0:54…


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести