недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Македонец постави нов рекорд во Баку

privac1-500

Последни вести

Пливачот и репрезентативец на Македонија Љупчо Ангеловски, на Европските игри Баку 2015 ги оправда очекувањата и во дициплината 50 метри грбно која се пливаше утрово постави нов апсолутен државен рекорд.

Поставениот младински и сениорски рекорд со време од 28.15 секунди го сруши претходниот поставен од пливачот Горазд Чепишевски со време од 28.18 секунди.

privac500

Најчитани вести