Македонија,Крими хроника

Македонец се самоубил скокајќи во Сава

Македонец се самоубил скокајќи во Сава

Педесет и седумгодишен Македонец извршил самоубиство, скокајќи во реката Сава.

Инцидентот се случил денеска кратко пред 12 часот на пладне, откако И.К. скокнал од Бранков мост во Белград.

Телото на настраданиот се уште не е пронајдено, а не се изнесуваат други детали околу инцидентот