четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Македонец уапсен во Драч со над два тона марихуана

Македонец фатен со марихуана наменета за Италија.

marihuana 22.12.2013

Поврзани вести

Македонски државјанин е уапсен во Драч откако се обидел да прошверцува  2.250 килограми марихуана наменета за италијанскиот пазар.

Четириесет и едногодишниот А.Н. од Скопје, кој работи како возач на камион е уапсен во откако во возилото биле откриени 2.250 килограми марихуана. Дрогата била откриeна при рутинска контрола на терминалот, пред возилото да биде натоварено на траектот „Бридге“ кој сообраќал на релација Драч-Бари. Возилото транспортирало мебел.

Дрогата била спакувана во 45 големи вреќи секоја со тежина од по 50 килограми. Возачот е во притвор и ќе одговара за недозволена трговија со дрога.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести