Македонија,Крими хроника

Македонец уапсен во Хрватска поради шверц на цигари

Македонец уапсен во Хрватска поради шверц на цигари

Македонски државјанин е уапсен на српско-хрватската граница поради шверц со цигари.

При преглед на неговото возило со бугарски регистарски таблички биле пронајдени 990 кутии цигари.

Четириесет и четиригодишниот македонски државјанин е привремено притворен во полициската станица во Вуковар