недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Македонец уапсен во Хрватска поради шверц на цигари

lisici2612117

Поврзани вести

Македонски државјанин е уапсен на српско-хрватската граница поради шверц со цигари.

При преглед на неговото возило со бугарски регистарски таблички биле пронајдени 990 кутии цигари.

Четириесет и четиригодишниот македонски државјанин е привремено притворен во полициската станица во Вуковар

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести