петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Македонец уапсен во Србија, сакал да прошверцува марихуана

marihuana

Поврзани вести

Македонец уапсен на граничниот премин Батровци бидејќи се обидел да прошверцува во Србија 29 килограми марихуана спакувани во 60 пакети.

Осомничениот на излезот од Србија кон Хрватска се обидел да ја прошверцува дрогата во специјално направен бункер во возило со македонски таблички.

Српското МВР информира дека во соработка со македонските колеги е пресечен уште еден канал на криумчарење со дрога.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести